Schody „na już”

Kategoria: Blog

schody

Wielu osobom planującym budowę domu wydaje się, ze zbudowanie betonowych schodów to bardzo długotrwała i skomplikowana czynność. Po części trochę jest to prawdą. Wykonanie schodów na budowie, a zwłaszcza czekanie na ich wyschnięcie może być uciążliwe. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że biegi schodowe można w obecnych czasach prefabrykować, a schody po prostu pewnego dnia przyjeżdżają na budowę, osadza się je na miejscu i… to wszystko. Co warto wiedzieć o prefabrykowanych biegach schodowych?

Rożne rodzaje

Jeśli chodzi o wybór rodzaju schodów, nic nas nie ogranicza. Możemy wybrać zarówno schody wewnętrze i zewnętrzne, zabiegowe, proste czy spiralne. Biegi robione są na wymiar, nie ma więc problemu, jeśli nasze schody mają mieć niestandardowy rozmiar. Firma, która je wykonuje, przywozi je na teren budowy i przy pomocy specjalnego dźwigu osadza w ich docelowym miejscu. Cały proces trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Schody mogą być zamontowane w stanie gotowym, ale nie ma problemu, jeśli chcemy pokryć je okładziną czy kafelkami. Przy tej metodzie produkcji da się również umieścić w nich np. paski antypoślizgowe, a także przygotować nawierty pod balustradę. Schody zewnętrzne robione są z materiałów bardziej odpornych na działanie pogody, a zwłaszcza deszczu i mrozu.

Dlaczego warto?

Co zyskujemy zamawiając schody prefabrykowane? Przede wszystkim cenny czas. Terminy realizacji zamówień są przeważnie dość krótkie. Sam montaż schodów zajmuje również niewiele czasu, w przeciwieństwie do wykonania schodów tradycyjną metodą. Co ciekawe, ceny obu usług są porównywalne. Schody wykonane z betonu są bardzo mocną formą. Nie potrzebują więc dodatkowych wzmocnień czy podpór. Schody dobrej jakości cechują się ponadto wyjątkową gładkością stopnic i podstopnic, można więc samemu bezproblemowo pokryć je okładziną. Gładka jest również spodnia cześć schodów, co umożliwia szybkie jej pomalowanie. Warto wybrać firmę, która do produkcji biegów używa wysokiej jakości betonu.